Spis treści

W dniu 26 maja 2007r. w godzinach od 11.00 do 20.00 na Rynku Nowego Miasta i Podzamczu odbyła się już 11 edycja niesamowitej, już międzynarodowej imprezy: Piknik naukowy.

Ile komórek bakterii mieści się w jednej kropli, a ile na łebku od szpilki? Jak dotknąć obiektu 3D? Czy emocje się mierzy? A jak obliczyć obwód Ziemi? Czy można coś zapalić kostką lodu? Jak zobaczyć atom i nim poruszyć? Czy to prawda, że matematykę można znaleźć wszędzie? Na te i wiele ... wiele innych pytań starali się odpowiedzieć uczestnicy 11 Pikniku Naukowego.
Tym razem hasłem przewodnim imprezy była: "Matematyka i my". Było można przyjrzeć się z bliska królowej wszystkich nauk i zobaczyć, jaki ma wpływ na nasze codzienne życie. W ponad 200 namiotach zaprezentowało się ponad 180 instytucji z 20 krajów świata. Gościem specjalnym 11 Pikniku Naukowego Polskiego Radia BIS 2007 została Unia Europejska.
Poniżej przedstawiam kilka zdjęć, które mam nadzieję zachęcą Was do udziału w kolejnej edycji Pikniku już za rok.

Na początek nauka miła, łatwa i przyjemna. Czy ktoś z Was wie jak wygląda kuna domowa ?.


Albo Borsuk ?.


Każdy z nas napewno kiedyś dmuchał mydlane bańki, udało się komuś zrobić tak dużą?


Tradycyjnie już piknik "ochrania Wojsko Polskie :)"


To co napawa optymizmem to ogromna ilość dzieci i młodzieży zafascynowanych nauką. Może dzięki następnym pokoleniom rząd zrozumie że inwestycja w naukę to inwestycja w lepszą przyszłość.Na pikniku promowano źródła energii onawialnych, każdy mógł trochę takiej energii wyprodukować siłą swoich mięśni.


I zobaczyć jak wygląda ekologiczne paliwo - pellet.


Ostatnie na tej stronie zdjęcie przedstawia wstrzykiwanie cieczy do ośrodka o innej gęstości.