Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 


Rys. 21 Rosnąca bańka mydlana.


Rys. 22 Rosnąca bańka mydlana.

Bańka jak widać może urosnąć do całkiem sporych rozmiarów, trzeba też uważać na temperaturę wody, jeśli będzie zbyt gorąca to bańka będzie pękać także ze względu na zbyt dużą szybkość wydzielania gazu a oprócz tego mogą ją niszczyć kropelki wody która zbyt silnie bulgocze.


Rys. 23 Pęknięcie bańki.


Rys. 24 Rosnąca bańka mydlana.


Rys. 25 Zdmuchnięta bańka.


Rys. 26 Kolejne zdjęcie pęknięcia bańki.


Rys. 27 Wiktorek i zabawa z suchym lodem.

Mój trzy letni synek wręcz uwielbia ten eksperyment, nawet nie jestem w stanie policzyć ile razy musiałem tą bańkę wykonać. Jej przebijanie dla takiego brzdąca to przednia zabawa.
Kolejny eksperyment to znów dmuchanie baniek mydlanych "dymkiem", ale trochę inaczej.


Rys. 28 Maszynka do robienia dymiących baniek mydlanych.

Do tej zabawy potrzebna jest kolba ssawkowa do której wlewamy gorącą wodę i wrzucamy granulki suchego lodu. Do króćca bocznego przyłączamy gruby wąż na którego końcu montujemy rurkę z przyklejonym oczkiem np. z maszynki do produkcji baniek. Taki mały żebrowany krążek.


Rys. 29 Maszynka do robienia dymiących baniek mydlanych.

Obsługa takiej maszynki wygląda następująco - najpierw przy otwartym górnym wylocie namaczamy końcówkę węża w detergencie a następnie zamykamy wylot dłonią. Wtedy cały "dym" kierowany jest do króćca i pompuje bańkę.


Rys. 30 Maszynka do robienia dymiących baniek mydlanych.

Dwa ostatnie eksperymenty są wyjątkowo proste a zarazem efektowne zwłaszcza dla najmłodszych i również przez nich mogą być wykonywane. Pierwszy z eksperymentów to samonadmuchujące się baloniki.


Rys 31 Samonadmuchujące się balony.

Drugi z eksperymentów to gazowe działko. Potrzebne nam będzie plastikowe opakowanie po tabletkach musujących. Ważne by korek był wciskany a nie zakręcany. Gdy do takiego pojemnika wrzucimy kilka granulek suchego lodu i zakorkujemy po kilku chwilach uzyskamy efektowny wystrzał, który zaprezentuję na filmiku poniżej.

 

Odwiedź nas na Allegro::

KomentarzePaneleAllegro.pl

galerie przedmiotow